Forfatter Redaksjonen
Publisert 2. mai 2016

Innvandrings- og integreringsminister Sylvi Listhaug har uttalt at barn som søker asyl har «veldig urealistiske forventninger» om å bli advokater og leger i Norge, og at mange i stedet kan ende som kriminelle.

Hva flyktninger kan bidra med til det norske samfunnet, påvirkes av hvordan vi tar dem imot. Vi kan velge å dyrke fram frykten og engstelsen, eller vi kan dyrke fram potensialet som ligger i mennesker flest.

I dag lanserer Antirasistisk Senter og Landsforeningen mot rasisme (LMR) en kampanje som setter fokus på mulighetene i menneskene. Si aldri til barn at de ikke skal drømme!

 

A5 til nettside - Edin A5 til nettside - Elijah A5 til nettside - Judy A5 til nettside - Mani A5 til nettside - Maral A5 til nettside - Mina A5 til nettside - Warsan